En düşük memur maaşı yoksulluk sınırından başlamalıdır!

 En düşük memur maaşı yoksulluk sınırından başlamalıdır!

Ekl. Tarihi:

- Güncel. Tarihi:

BASK tarafından düzenlene iftar yemeğine, Genel Başkan Mehmet Alper Öğretici, Genel Başkan Yardımcısı Murat Kınaç, BASK İl Temsilcisi,  Anadolu Eğitim Sen İl Yönetimi ve Bağımsız Enerji Sendikası İl yönetimi ile sendika üyeleri katıldı.

İKRAMİYE MEMURUN DA HAKKIDIR!

En düşük memur maaşı yoksulluk sınırından başlamalıdır!

İftarda konuşan BASK ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ:

Bağımsız sendikacılığa omuz veren tüm yol arkadaşlarımızı selamlıyor, mübarek Ramazan ayında sizlerle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Kamu çalışanları günümüzde yoksulluğa, emeklileri ise ne yazık ki açlığa mahkum edilmiştir. Yıllardır toplu sözleşmelerde YETKİLİ olarak masaya oturanlara yetki verenler artık bu gerçeği görmelidir.

Kamu çalışanlarının ücretleri yoksulluk sınırından başlamalıdır. Çalışırken verilen tüm tazminat ve ek ödemeler de emekliliğe yansıtılmalıdır. BASK olarak sizlerden aldığımız destek ile bu sorunların çözümü için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Ramazan bayramı yaklaşırken tüm kamu işçileri ve emekliler ikramiye alırken tek ikramiye almayan kesim ne yazık ki memurlardır. BASK olarak yıllardır sesleniyor ve memurun ikramiye hakkı için mücadele ediyoruz. Ama ikramiyeyi ağzına alamayanlar, toplu sözleşme masasına getiremeyenlerden memura hayır gelmeyecektir. Bu nedenle tüm kamu çalışanlarını siyaseten bağımsız sendikacılığın çatısı olan BASK ve bağlı sendikalara bekliyoruz. " dedi.

MEMUR VE EMEKLİLERE REFAH PAYI ŞARTTIR!

Bağımsız  Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı  aynı zamanda Bağımsız Enerji Sen Genel Başkanı Murat Kınaç:

"Bu Mübarek Ramazan ayında bizleri bir araya getiren Öncelikle Sendikamız Konya İl Başkanı aynı zamanda Denetleme Kurulu Üyesi Taner Özcan'a, İş Yerleri Temsilcilerimiz Uğur Serin ve Orhan Küçük Bey'e teşekkür ediyorum.

Yıllardır memur ve emeklilerin almış oldukları artışlar TÜİK enflasyonunun altında kalmış, altı ay sonra enflasyon farkı ile TÜİK verileri kadar artış yapılmıştır. Bu da demek oluyor ki aslında memur ve emeklilerin ücretleri yerinde saymış, hiçbir zam alınamamıştır. Bilinmelidir ki enflasyon kadar artış SIFIR zamdır. Kaldı ki TÜİK enflasyonu kadar yapılan artış ise alım gücünü düşüren eksi zamdır.

Tüm bu nedenlerle memur ve emeklilere enflasyon altında kalmayacak REFAH PAYI verilmesi şarttır.

 

ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK MAAŞLARA YANSITILMALIDIR

Altı ayda bir alınan artışlar daha ilk aylardan enflasyon altında kalmakta ve sabit gelirlilerin alım gücü düşmektedir. Altı ay sonra verilen enflasyon farkı geçmiş dönemleri kapsamadığından o ana kadar oluşan farklar sabit gelirlilerin cebinden çıkmaktadır. Öncelikle yıllardır oluşan kayıplar karşılanmalı, sonrasında ise aylık olarak enflasyon kayıpları maaşlara yansıtılmalıdır.'' ifadelerine yer verdi.

 

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz. WhatsApp haber kanalımız için tıklayınız!

Yorum Yap

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ilgihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu habere henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın!
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. ilgihaber.com'a yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”