• DOLAR 27,0595
  • EURO 29,7103
  • GRAM ALTIN 1.675,74
  • ÇEYREK ALTIN 2.827,00
Açık
16
Açık

ŞEHİT UZMAN DR. EKREM KARAKAYA’NIN ADI KARATAY’DA YAŞAYACAK

Eklenme Tarihi: 09.06.2023 - 14:18 , Son Güncellenme: 09.06.2023- 14:23

Birçok alanda olduğu gibi sağlık alanındaki hamleleriyle de vatandaşın daha konforlu mekânlarda rahat bir şekilde hizmeti almasını sağlayan Karatay Belediyesi, sağlık alanındaki bir projesini daha tamamladı.

ŞEHİT UZMAN DR. EKREM KARAKAYA’NIN ADI KARATAY’DA YAŞAYACAK
Nakipoğlu Mahallesi’ne kazandırılan ve geçtiğimiz yıl Temmuz ayında şehit olan Uzm. Dr. Ekrem Karakaya’nın adı yapımı tamamlanan Sağlıklı Hayat Merkezi’ne verilmişti. Sağlık kompleksi olarak tasarlanan merkezin resmi açılışı, 13 Haziran Salı günü düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek.


Son yıllardaki sağlık yatırımlarıyla ilçenin ve Konya’nın sağlık alt yapısına önemli katkılar sunan Karatay Belediyesi, Nakipoğlu Mahallesi’nde inşa ettiği Sağlıklı Hayat Merkezi’ni tamamladı.


Karatay Belediyesi’nin önemli sağlık hamlelerinden birisi olan söz konusu merkeze Karatay Belediyesi Meclisi’nin kararıyla, geçtiğimiz yıl Konya’da uğradığı silahlı saldırı sonucu çalıştığı hastanede şehit edilen Uzman Dr. Ekrem Karakaya’nın adı verilmişti. Nakipoğlu Şehit Uzm. Dr. Ekrem Karakaya Sağlıklı Hayat Merkezi’nin resmi açılışı ise, 13 Haziran Salı günü düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek.


MERKEZ, KOMPLEKS ŞEKLİNDE BÖLGEYE HİZMET VERECEK


Üç ayrı bölümden oluşan projenin Aile Sağlığı Merkezi bölümünde 5 üniteli Doktor-Hemşire odaları, Aşılama ve Gebe İzleme Odaları, Laboratuvar ile Tıbbi Müdahale Odası bulunuyor. Sağlıklı Yaşam Merkezi bölümünde Ağız Diş Polikliniği, Sigara Bırakma Polikliniği, Çocuk Gelişimi Uzmanı Odası, Okul Sağlığı Odası, Psikolog Odaları, Sağlıklı Beslenme Danışmanı Diyetisyen Odaları, Fizyoterapist Odası, Fiziksel Egzersiz Salonu, Gebe Sınıfı Salonu, Mamografi Odası, Üreme Sağlığı ve KETEM Danışmanlığı, Eğitim Toplantı Salonu, Acil Müdahale Odası, Laboratuvar-Kan Alma Odası yer alıyor. Acil Sağlık Hizmetleri Birimi’nde ise 2 Dinlenme Odası, Ortak Alan, enerji alanı ile otopark bulunuyor.KARATAY BELEDİYESİ OLARAK DURMUYORUZ, YORULMUYORUZ, SADECE ÇALIŞIYORUZ


Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hizmet kalitesi standartlarına sahip bir yatırımı daha ilçeye kazandırdıklarını söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, merkeze Şehit Uzman Dr. Ekrem Karakaya’nın adını verdiklerini hatırlatarak Ekrem Karakaya’ya bir kez daha Allah’tan rahmet; sevenlerine baş sağlığı diledi. Sağlıklı Hayat Merkezi’nin Karatay’ın sağlıklı yaşam kalitesini yükselten yatırımlar arasında yerini alacağını söyleyen Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak ilçemizin neresinde neye ihtiyaç varsa bir bir tespit ediyoruz ve yatırımlarımızı bu anlayışla hayata geçiriyoruz.


Nakipoğlu Mahallemizde daha geniş ve ferah bir Aile Sağlık Merkezi’ne ihtiyaç vardı. İl Sağlık Müdürlüğümüzle istişare ederek Sağlıklı Hayat Merkezi’ni bölgemize kazandırmış olduk. Merkez Sağlık Bakanlığı’nın ortaya koyduğu hizmet kalitesine de uygun. Vatandaşlarımıza daha konforlu ve modern bir ortamda sağlık hizmetleri verecek olan Sağlıklı Hayat Merkezimizi 13
Haziran Salı günü resmi olarak açarak bölge halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Karatay’ımızın ve Konya’mızın sağlık alt yapısına güç katacak yatırımımızın şehrimize ve


ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu arada merkezimize geçtiğimiz yıl Konya’da uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Uzman Dr. Ekrem Karakaya’nın adını verme kararı almıştık. Karatay vefanın merkezidir. Bu vefanın bir gereği olarak da inşallah şehit doktorumuzun adını Karatay’da yaşatacağız. Şehit doktorumuza bu vesileyle bir kez daha Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum” dedi.

Yorumlar